Konya'da kadın cinayeti: Sabri Çiçek, 4 ay önce evlendiği Ece'yi katletti!

Sabri Çiçek, 4 ay önce evlendiği 18 yaşındaki Ece Çiçek'i boğazını keserek öldürdü. Fail, cinayetin ardından kendisini polise ihbar ederek teslim oldu.05-12-2020 08:59

Konya'da, 21 yaşındaki Sabri Çiçek, 4 ay önce evlendiği 18 yaşındaki Ece Çiçek'i boğazını keserek katletti.

Kadın cinayeti, saat 22.00 sıralarında Yeni Mahalle'deki 40658 Sokak'ta meydana geldi. Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yaşayan ve 4 ay önce Beyşehir'e gelerek nihahlanan Sabri ve Ece Çiçek, bugün evlerinde henüz bilinmeyen nedenle tartıştı. Sabri Çiçek, Ece Çiçek'i boğazını keserek ve vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü.

Cinayetin ardından balkona çıkıp polisi arayarak 'Ben eşimi öldürdüm' diye ihbarda bulunan Sabri Çiçek, gözaltına alındı. Çiçek'in ifadesinde de cinayeti itiraf ettiği öğrenildi.

İhbar üzerine eve gelen polis ve sağlık ekiplerince yapılan kontrolde Ece Çiçek'in yaşamını yitirdiği belirlendi. Genç kadının cansız bedeni otopsi için Beyşehir Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. 

Ece Çiçek

''BENİ KURTARIN, BENİ KESECEK' DİYE BAĞIRDI'

Kadın cinayetinin meydana geldiği dairenin üst katında oturan Aysel Kuru, cinayet öncesinde yaşanan tartışma sırasında Ece Çiçek'in 'Beni kurtarın. Beni kesecek' diye bağırması üzerine evlerine gittiğini söyledi.

Yaşananları anlatan Kuru, ''Kadın, 'Beni kurtarın. Beni kesecek' diye bağırınca ben evlerine gittim. Kapıyı açtıklarında ikisi de sakinleşmişti. Genç ve yeni evli olduklarını birbirlerini anlayışla karşılayıp, tartışmamaları konusunda telkinde bulundum.

Sabri Çiçek de sakin bir şekilde duruyordu. Sonra eve çıktım. Yaklaşık 15 dakika sonra evlerinde sessizlik hakim oldu. Bunun üzerine eşim, ışıklarının yanıp, yanmadığını kontrol etmek için balkona çıktığında Sabri Çiçek'in telefonla konuştuğunu duymuş. Sanırım polisi aradı. Apartmana yeni taşınmışlardı" dedi.

Kadın cinayetine ilişkin başlatılan soruşturma sürüyor.