Konya'da kadın cinayeti: Hakkında uzaklaştırma kararı bulunan erkek tarafından öldürüldü

Konya'da bir kadın, 4 gün önce hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ve evli olduğu erkek tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.22-08-2019 14:13

Konya'da Tuba Erkol (37), 4 gün önce hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı ve evli olduğu Bekir Erkol (40) tarafından 20 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Kadın cinayeti, saat 08.30 sıralarında, merkez Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Başak Caddesi üzerindeki sitede işlendi. Tuba Erkol, kendisine şiddet uygulayan Bekir Erkol hakkında 4 gün önce şikayetçi olup evden uzaklaştırma kararı aldırdı. Bekir Erkol, çıkarılan bu karar rağmen, bu sabah mesai bitiminde Tuba Erkol'un çocuklarıyla birlikte kaldığı daireye gitti.

Bekir Erkol, Tuba Erkol'a bıçakla saldırdı. Daireden kaçan kadının peşinden giden Bekir Erkol, Tuba Erkol'u apartman içerisinde de defalarca bıçakladı. Bekir Erkol, ardından 2 çocuğunu yanına alıp, olay yerinden kaçtı.

2 AY UZAKLAŞTIRMA CEZASI VARDI

İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, vücuduna 20 bıçak darbesi alan Tuba Erkol'un, hayatını kaybettiğini belirledi.

Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Bekir Erkol'un 4 gün önce eşine şiddet uyguladığını ve hakkında 18 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 2 ay süreyle evden uzaklaştırma kararı verildiğini belirledi.

Cinayetten sonra 2 çocuğuyla annesinin evine giden Bekir Erkol, polisi arayarak teslim olmak istediğini söyledi. Erkol, suç aleti bıçakla birlikte, gelen polislere teslim oldu.

Tuba Erkol'un cansız bedeni, yapılan incelemelerin ardından Konya Numune Hastanesi morguna kaldırıldı. (DHA)