Konya'da 4 işçi ve 3 çocuğun öldüğü trafik kazasında, TIR şoförü tutuklandı

Konya'da tarım işçilerini taşıyan minibüs ile TIR'ın çarpıştığı kazada, 7 kişinin ölümünden sorumlu bulunan TIR şoförü tutuklandı.29-06-2020 12:36

Konya'nın Yunak ilçesinde tarım işçilerini taşıyan minibüs ile TIR'ın çarpıştığı ve 3'ü çocuk, 7 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı kazada, TIR şoförü Ufuk Demirtaş tutuklandı.

Kaza, 26 Haziran günü saat 14.30 sıralarında Altınözü Mahallesi Yunak-Polatlı kavşağında meydana geldi. Aralarında çocukların da bulunduğu tarım işçilerini taşıyan Ahmet Okal yönetimindeki 14 M 0891 plakalı minibüs, kavşakta, Ufuk Demirtaş yönetimindeki kömür yüklü 42 RK 320 plakalı TIR ile çarpıştı. Kazada, hepsi akraba olan, minibüs şoförü Ahmet Okal, yanındaki Fida Okal, Mehmet Kuş, Mehmet Okal ile çocuklar Medine Okal, Mehmet Okal ve İbrahim Okal (10) hayatını kaybetti.

Derya Okal (1), Hülya Okal (37), Halil Okal (11), Emirhan Okal, Adile Okal, Nurcan Okal, Merve Okal (2), Hüseyin Kuş ve TIR şoförü Ufuk Demirtaş ile Birsen Demirtaş (22) ve Zümra Demirtaş (1) olmak üzere toplam 11 kişi yaralandı.

HAYATINI KAYBEDENLER SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Mevsimlik işçi olarak memleketleri Şanlıurfa'dan Konya'nın Akşehir ilçesine gelen ailelerin buradan da Cihanbeyli ilçesindeki başka bir tarlada çalışmaya gittikleri tespit edildi. Kazada ölen 7 kişi, Şanlıurfa'da son yolculuğuna uğurlandı.