Konya Belediyesi'nin yalanladığı fotoğrafın videosu ortaya çıktı

Rakka'da bulunan ve üzerinde Konya Büyükşehir Belediyesi'nin logosunun bulunduğu araca ilişkin görüntüler ortaya çıktı.15-11-2017 16:55

IŞİD’den kurtarılan Rakka kentinde AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin iş makinesinin bulunduğu iddia edilmişti. Konya Belediyesi söz konusu araca ilişkin fotoğrafları yalanlayarak aracın belediyeye ait olmadığını açıklamıştı.

İş makinesinin fotoğrafının yayınlanmasının ardından şimdi de ETHA tarafından bir video görüntüsü yayınlandı.

Önce bir belediye çalışanı tarafından “Araç kapısının üzerindeki logo bizim yaklaşık 15 yıl önce kullandığımız bir logoydu. Onlar çok eski araçlar. 20-30 yıllık. Bizim öyle, araç kapısının üzerindeki gibi logomuz yok. Biz 2004 yılından beri farklı bir logo kullanıyoruz. Muhtemelen bizim eski hurdaya çıkmış araçlarımız ihale ile satılıyor. O araçlardan biri olabilir" açıklaması yapılmış, ardından belediyenin resmi internet sitesinden fotoğraf yalanlanmıştı.

Belediyeden yapılan resmi açıklamada, "Sosyal medyada ve internet sitelerinde yayınlanan fotoğraflardaki araç belediyemiz envanterine kayıtlı bir araç değildir. Söz konusu fotoğrafların nerede ve nasıl çekildiği belli olmadığı gibi fotomontaj olma ihtimali de oldukça yüksektir. Zira fotoğraftaki aracın alt ve üst yapısı ile oynanmış ve birbiri ile uyumlu olmadığı rahatlıkla görülmektedir. Araç üzerinde görünen logo belediyemizin kullandığı resmi logosu da değildir" denmişti.