Kızının kayıp ihbarı verdiği Seul Belediye Başkanı ölü olarak bulundu

Güney Kore'de başkent Seul'un Belediye Başkanı Park Won-soon ölü olarak bulundu09-07-2020 19:12

Güney Kore başkenti Seul'un cinsel tacizle suçlanan Belediye Başkanı Park Won-soon için kayıp ihbarında bulunan kızı, 'babasının 4-5 saat önce vasiyet benzeri bir mesaj bırakarak evden ayrıldığını ve telefonunun kapalı olduğunu' söyledi.

Polis kaynaklarına göre, kızı, babasının bıraktığı mesajın içeriğini paylaşmadı.

Öncesinde Park'ın 16.40 için planlanan programlarından birinin 'kaçınılmaz koşullar' nedeniyle iptal edildiği açıklanmıştı.

Seul polisi, Belediye Başkanı'nın yerel saatle 17.17'de kaybolduğunun bildirilmesinin ardından yerini tespit çalışmasına koyuldu.

Belediye başkanının cep telefonu sinyaline en son bir tapınak yakınında erişildiği öğrenildi.

Tapınağın bulunduğu mahallede yaklaşık 150 polis memuru köpekler ve insansız hava araçları eşliğinde arama operasyonu başlattı.

BBC'nin Seul muhabiri, Güney Kore medyasının dün gece eski sekreterinin belediye başkanı hakkında polise cinsel taciz suçlaması bildirdiği, bunun üzerine Park'ın ortadan kaybolduğuna dair iddialarını aktardı.

Sputnik'te yer alan habere göre,  Güney Kore polisi, başkent Seul'ün Belediye Başkanı Park'ın cansız bedenine telefon sinyalinin en son alındığı yer olan şehrin kuzeyindeki Bugaksan Dağı bölgesinde ulaştı.