Kızına tasma takıp sokakta gezdirmiş

Öldürdüğü kocasının kendisine ve çocuklarına şiddet uyguladığını söyleyen Betül Filiz, "Kızıma tasma takıp sokaklarda gezdirmişti" dedi.23-07-2018 15:56

Pendik'te çocuklarına şiddet uyguladığı için kocasını öldüren Betül Filiz'e kayınpederi ve kayınvalidesi de destek verdi. Savcı da tahliyesini istedi fakat mahkeme kabul etmeyerek davayı erteledi.

Çocuklarına şiddet uyguladığı gerekçesiyle eşi tarafından öldürülen Sedat Filiz’in, köpeğinin ölümünden sorumlu tuttuğu kızını tasmayla gezdirdiği iddia edildi.

Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk celsesine, ‘haksız tahrik altında eşi kasten öldürmek’ten 24 yıla kadar hapsi istenen tutuklu sanık Betül Filiz şunları anlattı:

'KIZIMA TASMA TAKIP SOKAKTA GEZDİRDİ'

“5 çocuğumuz var. Kocam bana ve çocuklarıma şiddet uyguluyordu. Ölümünden 2 ay önce eve pitbull cinsi bir köpek getirdi. 14 yaşındaki kızım A.’ya köpeği gezdirmesini söylemiş. Köpek tasmasından kurtulup yola fırlamış ve bir otomobil çarpınca ölmüş. Köpeğin tasmasını kızıma takıp sokaklarda gezdirmişti."

'OĞLUMUN ÜZERİNE SOĞUK SU DÖKÜP KEMERLE DÖVDÜ'

"Oğlum S.F.’nin üzerine soğuk su dökerek kemerle dövdü. O gün uyuşturucu içti. Av tüfeğini alıp çekyata uzandı. Uyanınca eylemde bulunmaması için başucundaki av tüfeğini almak isterken patladı” dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Hürriyet'in haberine göre Sedat Filiz’in babası İsmail Filiz, şikayetçi olmadığını belirterek “Gelinim haklıdır. Oğlum, bize de kötü davranıyordu. Sizden ricam, beraatine karar verilmesidir” dedi. Anne Hatice Filiz ise şöyle konuştu: “Biraz vicdanınız varsa gelinimi tahliye edin ve beraat verin.”

Cumhuriyet Savcısı, sanığın tahliyesini talep etti. Mahkeme heyeti, Adli Tıp raporunun beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.