Kızına cinsel istismarda bulunan şahıs hakkında 29 yıl hapis istendi

11 yaşındaki kızına 2 yıl boyunca cinsel istismarda bulunmaktan yargılanan şahıs hakkında 29 yıl hapis cezası istendi.19-10-2017 14:26

11 yaşındaki kızına 2015 ile 2017 yılları arasında iki yıl boyunca cinsel istismarda bulunmaktan hakkında 30 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle dava açılan tutuklu Ö.D.'nin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını sunan savcı, Ö.D.'nin "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 27 yıldan az olmamak üzere, müstehcenlik suçundan da 2 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi. Ö.D. ayrıca eşi A.G.D.'yi silahla yaralamaktan da yargılanıyor.

SAVCI 'KİŞİYİ HÜRRİYETİNDEN NİTELİKLİ OLARAK YOKSUN KILMA' SUÇUNDAN BERAAT İSTEDİ!

DHA'nın aktardığına göre; İstanbul Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugün görülen dördüncü duruşmasına, tutuklu sanık Ö.D. ile avukatı katıldı. 11 yaşındaki kız çocuğunun annesi A.G.D. "katılan" sıfatı ile duruşmada hazır bulundu. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını açıklayan duruşma savcısı Aydın Özdemir, sanığın öz kızına yönelik "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı" suçundan 27 yıldan az olmamak üzere hapis cezası ile cezalandırılmasını ve ayrıca kızına müstehcen içerikli videolar izlettiğini belirterek, "Müstehcenlik" suçundan da 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti. Savcı, sanığın, "Kişiyi hürriyetinden nitelikli olarak yoksun kılma" suçundan ise beraat kararı verilmesini istedi. Savcının mütalaasına karşı görüşü sorulan A.G.D., eşi olan sanığın tüm suçlardan cezalandırılmasını istedi.

Duruşma, karar verilmek üzere ertelendi.

SANIK HAKKINDA İKİ AYRI DAVA

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianame, Ö.D.'nin 11 yaşındaki kızına yönelik cinsel istismara ilişkin. İddianamede, 11 yaşındaki çocuğun babası Ö.D.'nin kendisine yönelik cinsel istismar davranışlarını okulda rehber öğretmenine anlatması üzerine olayın meydana çıktığı belirtildi. Ö.D.'nin, "Çocuğun nitelikli cinsel istismarı", "Cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" ve "Müstehcenlik" suçlarından 30 yıldan aşağı olmamak üzere hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

Ö.D. hakkında hazırlanan ikinci iddianame ise eşini silahla yaralamaya ilişkin. Yine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan bu iddianamede, Ö.D.'nin, kızına yönelik cinsel istismardan sonra kendisi ile görüşmeyen eşine, 2 Mayıs 2017 tarihinde Tuzla'da çalıştığı işyerine giderek önce fiziksel şiddet uyguladığı, ardından da silahla yaraladığı belirtiliyor. Olaydan sonra tutuklanan Ö.D. hakkında "Yakın akrabayı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 13 yıldan 20 yıla hapis cezası isteniyor.