Kız çocuklarının diri diri gömülmesini savundu

Aczmendi Şeyhi Müslim Gündüz'ün, kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesini savundu. Annesinin ve kız kardeşinin kolları ve göğüslerinin erkek çocuğu tahrik ettiğini söyledi.27-02-2018 07:48

Çocuklara yönelik cinsel istismar konusunda toplumda oluşan hassasiyet ve tepki büyürken, yasal boşluk bir yana, toplumda “din adamı” adı altında kamuoyu önüne çıkan kimi isimlerin yaptıkları açıklamalar, cinsellik ve kadına bakış konusunda sorunun çok daha derinde olduğunu ortaya çıkarıyor.

Aczmendi Şeyhi Müslim Gündüz'ün, İslamiyet öncesi cahiliye devrinde kız çocuklarının diri diri toprağa gömülmesini bile savunduğu bir ‘dini sohbet’te cemaate söylediği sözler kan dondurdu.

‘ANNENİN VE KIZ KARDEŞİN KOLLARI TAHRİK EDER’

İmam Hatip öğrencilerinin okul kıyafetlerini yeterince kapalı bulmayan ve tahrik edici olduğunu savunan Gündüz, kişinin annesinin ve kız kardeşinin kolundan-bacağından tahrik olacağını savunduğu sohbette şu skandal sözleri söyledi:

'BİR ANA GÖĞSÜNÜ AÇIP OĞLUNUN YANINDA DURAMAZ'

"Babayı kınamıyorum ama muhabbeti gayri meşru bir iştir. Kızı okulda dışlanmasın, ayıplanmasın diye kızı nasıl isterse öyle giyiniyor. Kızım hamama mı giriyorsun, sokağa mı çıkıyorsun. Bu kıyafet nedir. Sen bu kıyafetle benim yanımda nasıl geziyorsun. Bir ana göğsünü açıp oğlunun yanında duramaz. Vücut hatlarını belli eden bir kıyafetle buluğa ermiş oğlunun, kızının yanında gezemez. Sima (yüz) günah değil. Ananın simasını gördü mü onda şehvet kalmaz.

YOBAZ SAPIKLIĞI: 'BACISININ KOLLARI, KALÇASI GÖĞSÜ...’

Bacısınınkini gördü mü şehvet kalmaz. Ama kollarını, bacaklarını, kalçalarını, göğsünü...Şehveti tahrik eder bu. Ve tüyleri ürpertecek hadiselere meydan verir.”

‘KIZ ÇOCUKLARINI GÖMMELERİ BOŞUNA DEĞİL... AMA GÖMMEK YERİNE BOYUNLARINI KESİP ATSALARDI’

Kız çocuklarının diri diri gömülmesini savunan yobaz, “Şimdi asrı saadetten evvel, kız çocuklarını diri diri gömmek...O zaman da bugünün hali varmış. Yani bu kız çocuğu mutlaka senin gözünün önünde gayrı meşru iş yapacak. Bu kızı kurtarmak mümkün değil. Keşke öyle gömme değil de, bir şekilde öldürmeyi adet etselerdi. Boyunlarını kesip atsalardı. Onun için böyle yapmışlar. Bedava değil, boşuna değil. Biliyor ki bu kız gözünün önünde gayrı meşru olacak. 'Şimdiden öldüreyim o çağa gelmeden' diyor” ifadeleriyle kız çocuklarının öldürülmesini haklı bulduğunu açıkça söyledi.

Yobaz Gündüz’ün, "Recep Tayyip Erdoğan ile Osmanlı tekrar doğuyor. İslam hakimiyeti çok gür sesle geliyor” şeklinde bir açıklaması da olmuştu.