Kırmızı Kedi Yayınevi: Yine kitapların bombalardan daha tehlikeli sayıldığı bir dönemdeyiz

Kırmızı Kedi Yayınevi Sabaattin Önkibar’ın yazdığı ve piyasaya çıkmasının hemen ardından toplatılan “Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey” kitabı hakkında bir basın duyurusu yayınladı.23-01-2017 21:41
İleri Haber

Kırmızı Kedi Yayınevi Sabaattin Önkibar’ın yazdığı ve piyasaya çıkmasının hemen ardından toplatılan “Devlet Bahçeli ve Ülkücüler Hakkında Her Şey” kitabı hakkında bir basın duyurusu yayınladı.

200 sayfalık kitap hakkında piyasaya çıktığı gün toplatılma başvuru yapılmasının ve ertesi gün karar çıkmasının kitabın okunmadığına işaret olduğuna dikkat çeken açıklamada “Başvuruda bulunan ve karar verenler içeriğine bir göz atsalardı kitabımızda siyasi eleştiri dışında bir şey olmadığını; hiç kimseye hakaret edilmediğini, kimsenin kişilik haklarına saldırılmadığını görürlerdi. Kırmızı Kedi logosuyla çıkan bir kitapta böyle bir şeyin olması mümkün değildir. Bunun nedeni birilerinden ekinmemiz ya da korkmamız değil işimize duyduğumuz saygıdandır” ifadelerine yer verildi.

Başvurunun ciddiyetsiz olduğunu ve toplatılma kararının kaldırılmasını istediklerini belirten açıklamada, doğacak maddi – manevi zarara karşı tedbir alınması istendi.

Kitapların bombalardan daha tehlikeli sayıldığı bir döneme girildiğini belirten yayınevi açıklamada, geçmişte FETÖ kumpaslarında ne yaptılarsa yine aynısını yapmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde;