Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminat davaları için fon

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminat davaları için milletvekillerinin katılacağı bir fon oluşturulması kararlaştırıldı. Bugün yapılan toplantıda alınan karara göre, vekiller 3 ayda bir maaşlarından 5 bin TL bu fona devredecek.09-01-2019 13:35

CHP TBMM Grubu basına kapalı olarak, Grup Başkanvekili Engin Özkoç başkanlığında toplandı. Toplantıdan CHP'nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği davalarda tazminatları karşılamak üzere fon oluşturacağı bilgisi aktarıldı.

Kılıçdaroğlu hakkında açılan tazminat davalarının da gündeme geldiği toplantıda, Kılıçdaroğlu'nun kaybettiği tazminatları ödemek üzere bir fon oluşturulması kararlaştırıldı. Toplantıda, milletvekillerinin üç ayda bir aldığı maaşlarından 5'er bin liranın bu fona aktarılması oy birliğiyle kabul edildi.

Ayrıca, parti üyelerinden de bu tazminatları karşılamak üzere talep geldiği belirtildi. Parti yönetiminin, bu fona üyelerin de dahil edilebilmesi için bir çalışma başlatması benimsendi.

ALBAYRAK SORMUŞTU

Öte yandan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, bugün gerçekleştirilen MÜSİAD toplantısında yaptığı konuşmada, Kılıçdaroğlu'na yönelik olarak, "Kaybettiğin davaları kendi cebinden mi ödüyorsun?" diye sormuştu.