Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: Gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim

Kemal Kılıçdaroğlu kendisini Tank Palet Fabrikası hakkında suçlayan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu verdiği yanıtta, "Ben onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim" dedi.21-09-2019 22:16

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası'nın özelleştirme süreciyle ilgili kendisini yalan söylemek suçlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim" diye karşılık verdi.

Kılıçdaroğlu, Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirilmesi konusunda gizli kararname olduğu iddiası nedeniyle kendisini yalan söylemekle suçlayanErdoğan’a Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi. Kılıçdaroğlu paylaşımında “Sarayda oturan zat, Tank Palet Fabrikası’nın Katar ordusuna peşkeş çekildiğini inkar etmişti, gerçekleri söyleyen özgür medyayı da yalan haber yapmakla suçlamıştı… Ama ben onun gizlediği tüm gerçekleri halkımla paylaşmaya devam edeceğim!” dedi.

Kılıçdaroğlu, “20 milyar dolarlık Tank Palet Fabrikasının dehşete düşüren satış hikayesi” başlıklı bir video da paylaştı.

Videoda işadamı Ethem Sancak’ın “BMC’nin yüzde 50 eksi 1’ini Katar ordusuna sattık”, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “25 yıllığına Tank Palet Fabrikasını burayı Katar-Türk işbirliği olan BMC’ye devrettik. Bu tesisi modernize etmemiz ve daha etkin kullanmamız şart hale gelmiştir. Bu çalışmaları sadece kamu imkanlarıyla gerçekleştirmeye kalktığımızda en az 50 milyon dolar gerekiyor” ve Kılıçdaroğlu’nun “Sözleşmeyi iptal et 50 milyon doları bulacağım” açıklamaları yer aldı.