Kılıçdaroğlu'na saldıran Sarıgün'ün ifadesi Soylu'yu yalanladı

Saldırganlardan Osman Sarıgül'ün verdiği ifade İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Şehidin akrabaları" iddiasını yalanladı.23-04-2019 23:23

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıklamalarına bir yalanlama da Osman Sarıgün’den geldi.

Soylu, yaptığı açıklamada  “Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda, olayın dışarıdan gelen bir provokasyondan kaynaklandığını tespit edemedik. Ayrıca Kılıçdaroğlu’na yumruk atan kişinin şehidin hısımı ve köylüsü olduğunu tespit ettik” derken Sarıgün'ün ifadesi Soylu'yu yalanladı.

'ŞEHİT YENER KIRIKCI İLE BİR BAĞIM YOK'

Saldırgan Sarıgün, ifadesinin ilgili bölümünde şöyle dedi:

“Şehit Yener Kırıkcı ile bir bağım yoktur. Ben Akkuzulu Mahallesi’ne vardığımda cenaze namazı kılınmıştı. Kılıçdaroğlu’na doğru yüksek sesle ‘Yuh’ diyerek bağırmaya başladım. Ben bağırırken yanımda bulunan H.Ç, D.K. ve A.O.’ da bağırmaya başladı. Top arabasının arkasına doğru yaklaştık. Protestolar ve Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak yapılan yuhalamalar ve PKK destekçisi olduğuna dair yapılan söylemler beni etkiledi. Ve kalabalıkta Kılıçdaroğlu’nu karşımda görünce sinirlerime hâkim olmayarak, sadece bir kez yumruk attım. Sonra kalabalık beni uzaklaştırdı.”

'GÜVENLİK GÜÇLERİNE BİLGİ VERMEDİLER' İDDİASI DA YALANLANMIŞTI

Süleyman Soylu, açıklamasında CHP'nin güvenlik güçlerine bilgi vermediği iddiasına CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da şehit cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili konuşarak ” Kılıçdaroğlu’nun cenazeye katılımı öncesinde güvenlik kuvvetlerine bilgi verildi” demişti.