Kılıçdaroğlu'na karikatür soruşturması

ODTÜ'lü öğrencilerin tutuklanmasına gerekçe gösterilen karikatürü paylaşan Kılıçdaroğlu hakkında ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla soruşturma açıldı.18-07-2018 11:31

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sosyal medyadan ODTÜ'deki mezuniyet töreninde açılan ‘Tayyipler Alemi’ adlı karikatürü paylaşması sonrası ‘Cumhurbaşkanı'na hakaret’ suçlamasıyla soruşturma açıldı.

İLERİ HATIRLATIYOR

Kılıçdaroğlu dün Meclis'te yaptığı grup toplantısında tutuklu ODTÜ'lü öğrencileri hatırlatarak şunları söylemişti:

"ODTÜ'nün bir geleneği vardır. Mezun olanlar ellerindeki pankartlarla mesajlarını yansıtırlar. ODTÜ'nün özelliği Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden birisi olması. Mezun olanlar başarıyla görev yapıyorlar. ODTÜ'de öğrenci olmak bir ayrıcalıktır. ODTÜ'lüler taşıdıkları pankartların hiçbirinde şiddet yoktur, hakaret yoktur. Ama ODTÜ'lü zekası vardır. Ama o zekada değilsen ben sana ne söyleyim. ODTÜ'lüler birbirine 'hocam' der. Çünkü kimse kimseden üstün değildir. Penguen dergisinde 13 yıl önce çıkan karikatürü taşıyorlar. Yargılanmışlar, beraat etmişler. 13 yıl sonra geldiğimiz noktaya bakın. Benim Twitter hesabımdan bu karitakür yayınlanacak, bütün milletvekili arkadaşlarım bu karikatürü yayınlasın."

Kılıçdaroğlu, grup toplantısının ardından yaptığı paylaşımda ise isim vermeden Erdoğan'ı eleştirerek, "Eleştiriye ve mizaha tahammül edeceksin, etmelisin! Hapse atarak eleştirinin ve mizahın önüne geçemezsin” demişti.

İşte Kılıçdaroğlu'nun o paylaşımı:


İleri Hatırlatıyor