Kılıçdaroğlu'na hakaret eden doktor hakkında açıklama

Kemal Kılıçdaroğlu ve annesine yönelik cinsiyetçi hakaretlerde bulunan doktorun görevine son verildiği bildirildi.29-04-2019 08:54

Sosyal medya hesabından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve annesi hakkında cinsiyetçi hakarette bulunan doktorun işine son verildiği açıklandı.

Trabzon’da Medikal Park Hastanesi'nde görev yapan doktor Mahmut Arslan hakkında açıklama yapan hastanenin yönetim kurulu başkanı Muharrem Usta, o doktorun işine son verildiğini söyledi.

Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Doktor Mahmut Arslan’nın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaretlerine değinen Usta, “Grubumuzda çalışan bir kişinin sosyal medya paylaşımıyla ilgili şimdi bilgi sahibi oldum. Kişisel bir paylaşım olmakla beraber inceleme talimatı verdim. Medical Park her türlü ırkçı/mezhepsel söylemin şiddetle karşısındadır. İnceleme sonucu gerekli aksiyon alınacaktır. Ayrıştırıcı, saldırgan ve ağır hakaret içeren bu söylemin ülkemizin barış iklimine ağır bir darbe vuracağı muhakkaktır. Fay hatlarıyla oynayanlar bu ülkeye en büyük kötülüğü yapanlardır. İnsan Kaynakları birimimiz konuyla ilgili kişinin savunmasını alarak hukuk birimimize aktarmıştır. Kurum içi yaptığımız değerlendirme sonucu ilgili kişinin işine son verilmiştir” dedi.