'Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'ye Genel Sekreterlik önermeyi düşünüyor'

Yandaş Nagehan Alçı, Kılıçdaroğlu'nun parti yönetiminde değişikliklere gideceğini iddia etti. Alçı, "Kılıçdaroğlu, İnce'ye Genel Sekreterlik önermeyi düşünüyormuş" dedi.25-09-2019 11:57

İleri Haber

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun parti yönetiminde değişiklikler yapacağı ve Muharrem İnce’yi Genel Sekreter olarak düşündüğü iddia edildi.

Habertürk yazarı yandaş Nagehan Alçı bugün yayımlanan ’Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce’ye gideceği konuşulan teklif’ başlıklı yazısında Kılıçdaroğlu’na ‘yakın’ bir kaynaktan duyduğunu iddia ettiği kulis  bilgilerini aktardı.

Alçı, "Kemal Bey’in önümüzdeki günlerde parti yönetiminde bazı değişiklikler yapması bekleniyor. Kulağıma şu bomba iddia geldi: Kılıçdaroğlu, İnce'ye Genel Sekreterlik önermeyi düşünüyormuş" dedi ve şöyle devam etti:

"İnce açıkça hem CHP Genel Başkanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı adaylığını hedeflediğini açıkladı ve bu yönde çalışmalara başladı. Kemal Kılıçdaroğlu bu çıkışa karşı İnce’yi yanına alma hamlesi yaparsa herkesi şaşırtmış olur.

Bu, parti içi dengeler açısından da önemli. Ekrem İmamoğlu çok sivrildi, hatta CHP’nin koridorlarında ‘fazla sivrildiği’ konuşuluyor. İmamoğlu’nu dengelemek için de İnce faktörünü devreye sokmak Kılıçdaroğlu açısından akıllıca bir hamle gibi görünüyor."