Kılıçdaroğlu ile Akşener görüştü: İşte ilk açıklama

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti lideri Akşener CHP genel merkezinde görüştü.25-04-2018 14:15

Siyasi partilerin Cumhurbaşkanı aday arayışları devam ederken muhalefet kanadında karşılıklı ziyaretler devam ediyor.

Bu kapsamda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP genel merkezinde görüştü.

Görüşme sonrası Akşener şu açıklamayı yaptı:

AKŞENER: ADAYLIĞIMI SÜRDÜRÜYORUM

"Cumhurbaşkanlığına adaylığımı sürdürdüğümü sizlerle paylaşmak isterim. Türkiye'nin siyasetini geçmişten itibaren tanzim etmeye kalkışacaklar, sıfır riskle Türkiye siyasetini, bizleri tanzim etmeye kalkanların burada başarısız olacağı açıktır. Bir demokrasi katliamının önüne geçildi. Hem Genel Başkana hem de değerli arkadaşlarına tekraren teşekkür ediyorum. Partimizin sloganını da söyleyeyim; Türkiye ve milletimiz iyi olacak" ifadelerini kullandı.

 KILIÇDAROĞLU: BU ÜLKEYE DEMOKRASİYİ GETİRECEĞİZ

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, "Aslında bizim yaptığımız teşekkürden çok daha öte demokrasinin bu topraklarda yaşamasını sağlamaktı. Bir siyasal partiye karşı kumpas kurulması, onun seçimlere katılmaması için pek çok davranış sergilenmesi bizim içimize sindireceğimiz bir olay değildi. Dolayısıyla bizim yaptığımız İYİ Parti'ye katkının çok daha ötesinde demokrasiye katkıdır. Biz, 24 Haziran'da ve 25 Haziran'da bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Bütün vatandaşlarımız 25 Haziran sabahına huzur içinde uyanacaklar. Bundan yüzde yüz eminim. Bu birlikteliği, demokrasi birlikteliğini sürdürmenin önemli olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Meral Akşener, CHP Genel Merkezindeki görüşmeye İYİ Parti kurmayları Aytun Çıray, Koray Aydın ve Ümit Özdağ ile birlikte geldi. Görüşmede CHP heyetinde ise Kılıçdaroğlu'nun yanısıra Bülent Tezcan, Gamze Akkuş İlgezdi, Haluk Koç, Muharrem Erkek ve Mehmet Bekaroğlu katıldı.