Kılıçdaroğlu: Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz

Rize'de yurttaşlarla buluşan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, burada Erdoğan'ın galoşlu fotoğrafını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, "Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz" dedi.02-08-2019 20:29

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bir traktörün önünde çektirdiği galoşlu tarla fotoğrafıyla ilgili “Bir ülkeyi yöneten insan kendi ülkesinin toprağına galoşla basmaz” dedi.

Rize’nin Fındıklı ilçesinde yurttaşlarla buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tarlada ayağına galoş giymesini eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

“Belediye başkanımız kapıya 7 ilke asmış. 7 ilkeyi belediyeyi ziyaret eden kardeşlerimin okumasını rica ediyorum. O ilkelerden bir sapma olursa hemen uyarsınlar. 

Yeni bir siyaset anlayışını ülkeye getirmek istiyoruz. Kucaklayıcı, ayrıştırmayan bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyan bir anlayış. CHP iktidara geldiğinde şunu şunu yapacak diye tehdit ediyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum hiçbir endişeniz olmasın. 

Herkese hesap verecek siyasetçi, kibirden uzak olacak, halkını, doğasını sevecek siyasetçi. Sizler derelerinize sahip çıktınız. Tüm Türkiye’ye örnek oldunuz. Sorsalar Türkiye’de 'çevresine en çok sahip çıkan ilçe neresi' diye 'Fındıklı' denir. 

‘ŞEFFAF BİR YÖNETİM OLMALI’

Şeffaf bir yönetim olmalı. Halkın vergileri ile hizmet yapan, maaşını alan belediye başkanı halka hesap verirse o yönetim şeffaf olur. Bunu Saray için de söylüyorum hem halkın paraları ile iş yapacaksınız hem de hesap vermeyeceksiniz, halka teba gibi davranacaksınız. Bunun adı kibirdir. 

Mesela şehir hastaneleri ne kadara mal oldu bilen var mı? Ben de bilmiyorum.“