KHK'lı vekiller KHK'lı yurttaşlarla buluştu

Kanun Hükmünde Kararnamelerle ihraç edildikten sonraki süreçte seçilen milletvekilleri, yine KHK’larla ihraç edilen yurttaşlarla TBMM’de buluştu.09-10-2018 14:46

Olağanüstü Hal uygulamaları nedeniyle işlerinden atılan KHK'lı vekiller ve yurttaşlar TBMM'de bir araya geldi.  Yapılan buluşmaya, KHK ile ihraç edilen HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP Iğdır Milletvekili Habip Eksik ve CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu katıldı.

'KHK İLE İHRAÇ EDİLMİŞ BÜYÜK BİR AİLEYİZ'

Toplantının başlangıcında kısa bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli "KHK ile ihraç edilmiş mağdur olmuş büyük bir aileyiz. Bu sorunla birlikte boğuşuyoruz ve bu soruna karşı çözümü de birlikte üretmeliyiz. Çok çok büyük bir sorun ve mağduriyet var. Bizzat ben de yaşadığım için fazlasıyla bunu hissettim. Mağduriyet sadece bireyle, aileyle sınırlı kalmıyor. Bütün sosyal çevrenize halka halka yayılan bir mağduriyet bu." dedi.

'YENİ MAĞDURİYETLER YARATILIYOR' 

Temelli konuşmasında devamla şu açıklamayı yaptı: "Bu denli mağduriyet ve kötülük nasıl yapılır? Bu ülke uzun süredir bu kötülüklerin yaratıldığı bir coğrafyaya dönüştürülmüş durumda. Yaşamın her alanında yeni yeni mağduriyetler yaratılıyor, yeni mağdurlar yaratılıyor. İşimizden aşımızdan ve gelecek umutlarımızdan olduk. O yüzden yan yana gelmeliyiz. Hangi görüşten ve düşünceden olursak olalım ortada bir haksızlık varsa ve buna karşı sesimizi çıkarmak istiyorsak yan yana gelmeliyiz ve omuz omuza durmalıyız."