Kendisine dava açılmasından korkan yandaşa Cumhurbaşkanlığından 'rahatlatma' telefonu

Benzer yazıları yazan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a AKP tarafından dava açılmasının ardından Kaplan, yazısıyla ilgili özür paylaşımları yapmıştı.14-08-2020 13:44

İleri Haber

İstanbul Sözleşmesi’ne topyekün saldıran yandaşlar arasındaki tartışmalar da devam ederken, AKP’nin Abdurrahman Dilipak’a dava açmasının ardından korkuya kapılan Yusuf Kaplan, özür niteliğinde paylaşımlar yapmıştı. Kaplan, Cumhurbaşkanlığından arandığını ve “üzülmeyiniz” denildiğini aktardı.

İstanbul Sözleşmesi’ne saldıran yandaşlardan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan’ın yazdığı satırlar tepki çekmişti. Sözleşmeye ilişkin AKP’nin kadın örgütü Kadın ve Demokrasi Derneği’ne (KADEM) tepki gösteren Kaplan, "Ama durduğu yer Müslümanca bir yer değil. Belki farkında olmadan bizim değerlerimizin altını oyan bir yer. Ailenin ve toplumun geleceği açısından da, AK Parti’nin geleceği açısından da çok sorunlu hatta tehlikeli bir yer" ifadelerini kullanmıştı.

Benzer yazıları yazan Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a AKP tarafından dava açılmasının ardından Kaplan, yazısıyla ilgili özür paylaşımları yapmıştı.

CUMHURBAŞKANLIĞINDAN ‘YANDAŞ RAHATLATMA’ TELEFONU

Kaplan, bugün Cumhurbaşkanlığı'ndan kendisine bir telefon geldiğini ve “üzülmeyiniz” denildiğini aktardı.

Kaplan, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

''Cumhurbaşkanımızın makamından aradılar:

“Bir kuşağın zihin dünyasını şekillendirdiniz. Sizin eleştiri ve önerilerinizi önemsiyoruz. Size yakışan da bu hakikatli duruşunuz. Lütfen yazmaya devam ediniz. Üzülmeyiniz.” dediler.

Kalbî teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.''