Kendisinden boşanan kadına şiddet uygulayan silahlı erkek elini kolunu sallayarak geziyor!

İstanbul'da, kendisinden boşanan kadını darp eden ve evinin önünde silahla ateş açan Tarık K. isimli erkek, "bulunamadığı" için elini kolunu sallayarak geziyor23-07-2020 18:29

İstanbul Bakırköy'de bundan 2 yıl önce şiddet gördüğü için kendisinden boşanan eşini hem iş yerinde hem de evinde darbeden ve 3 gün önce de evinin önüne gelerek silahla ateş açan Tarık K. adlı erkek elini kolunu sallayarak dolaşmaya devam ediyor. Tehdit mesajları almaya devam ettiğini söyleyen Rüya K. "1 aydır evden çıkamıyorum. Gereken bir an önce yapılsın. Can güvenliğim yok. Çok korkuyorum" diyor.

Evrensel'de yer alan habere göre,  29 yaşındaki Rüya K., eski eşi Tarık K. tarafından önce iş yerinde daha sonra da evinde darbedildiğini anlattı. Tehdit mesajları almaya devam ettiğini aktaran kadın, Tarık K.'nin 3 gün önce de evinin önüne gelerek silahla 3 el ateş ettiğini aktardı.

Bakırköy Aile İçi Şiddet Suçları Soruşturma Bürosuna şikâyette bulunan Rüya K., "Ben polis çağırınca kaçıp gidiyor. Yakalanmasını istiyorum, şikayetçiyim" şeklinde konuştu.

Tarık K. ile 4 ay evli kaldığını ve bu süreçte şiddet gördüğünü anlatan Rüya K., "Boşanma davası açtım. Ailemin evine döndüm. Benim iş yerimi bastı. Orada darbetti beni. Kamera kayıtlarında var zaten. Ondan sonra dediklerini yapmadığım için bir süre sonra iş arkadaşlarımı rahatsız etmeye başladı. Onunla tekrar konuşmamı, barışmamı istedi. Artık yıldırdı. O kadar çok şantaj ve tehditle iş yaptırdı ki bana. Evliyken çektiği açık fotoğrafları aileme atmakla tehdit etti. Ben bununla ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundum. Ama bir sonuç alamadım" dedi.

Tarık K.'nin kendisini polis gibi gösterdiğini ve 29 ayrı suçtan dava dosyası bulunduğunu aktaran Rüya K., "En son evimi basıp beni çok kötü bir hale getirdi. Çok dövdü. 3 hafta oluyor sanırım. Bununla ilgili savcılıkta suç duyurum var dilekçemi ve ifadelerimi verdim. Bu onu kesmedi. Onu doyurmadı bence. 3 gün önce kapımın önüne gelip silahla ateş etti. Komşularım da arayıp şikâyet etti benimle beraber. MOBESE kameralarına polis kıyafeti ve çakarla yakalanıyor. 1 buçuk ay önce elektronik kelepçesi onaylandı ama yakalanamadığı için elektronik kelepçe de takılamıyor. Ben 3 haftadır evden çıkmıyorum. Can güvenliğim yok, çok korkuyorum. Bir an önce yakalanıp en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.