Kelepçeli Ölüme Terk Edilen Hasta Tutsağın Taziyesine Saldırı!

Ankara’da elleri ve ayakları kelepçeli bir şekilde hayatını kaybetmesiyle gündeme oturan kanser hastası tutsağın taziye çadırı da jandarma saldırısına uğradı. Yaşamını yitiren Özdal’ın ailesine taziyeye gitmek isteyen HDP’li vekillere de izin verilmedi.28-08-2018 15:34

İleri Haber

Ankara’da hastaneye kelepçeli getirilen ve bitkisel hayata girmesine rağmen el ve ayaklarındaki kelepçe çıkarılmayan kanser hastası tutsak Koçer Özdal hayatını kaybetmişti.

Gündeme oturan insanlık ayıbının yankıları sürerken, olaya ilişkin yeni bir skandal ise Özdal’ın memleketi Muş’ta yaşandı. İleri’nin ulaştığı bilgilere göre Varto ilçesindeki Kers köyünde Özdal için kurulmak istenen taziye çadırını jandarma engelleyerek, alanı dağıttı. Bununla da yetinilmeyerek taziyenin evde kabulüne de izin verilmedi.

BÖLGE ABLUKA ALTINDA: ALAY KOMUTANI DA GELDİ

Alay komutanının da köye geldiği ve bölgenin abluka altında olduğu öğrenildi.

VEKİLLERE DE YASAK

Öte yandan Özdal ailesine taziye ziyaretinden bulunmak isteyen HDP’li milletvekillerine de izin verilmedi. HDP Muş Milletvekilleri Mensur Işık, Sevin Coşkun, Gülistan Kılıç Koçyiğit ile Van Milletvekli Murat Sarısaç’ın ziyaretleri jandarma tarafından engellendi.