KDHC'den Trump'a: Köpekler havladığında bile, gösteri devam eder

KDHC Dışişleri Bakanı Ri Yong-Ho, ABD Başkanı Donald Trump'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmayla ilgili "köpek havlaması sesi" benzetmesinde bulundu.21-09-2017 11:36

ABD Başkanı Donald Trump'ın BM'de yaptığı konuşmada "ABD güçlü ve sabırlıdır ama kendini korumak zorunda bırakılırsak Kuzey Kore'yi yok etmekten başka seçeneğimiz kalmaz" sözlerine KDHC'den ilk tepki geldi. 

KDHC Dışişleri Bakanı Ri Yong-Ho, New York'ta bulunan BM Genel Merkezi yakınlarındaki bir otelin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, "Şöyle bir deyiş vardır: Köpekler havladığında bile, gösteri devam eder. Eğer (Trump) bizi köpek havlama sesleriyle şaşırtacağını düşündüyse, açıkça rüya görüyor" diye konuştu. 

Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un için ‘Roket Adam' lakabını kullanmasıyla ilgili yorumu sorulan Kuzey Kore Dışişleri Bakanı, "Yardımcıları için üzülüyorum" ifadesini kullandı.
Trump BM Genel Kurulu'nda, "Roket Adam kendisi ve rejim için intihar görevinde. ABD hazır, istekli ve muktedir ama buna gerek kalmamasını umuyoruz" diye konuşmuştu.

Öte yandan, Ri'nin yarın BM'de konuşma yapması bekleniyor.