Kaz Dağları'ndaki doğa katliamına ilişkin Kanada Başbakanı'na yazılan mektuba cevap geldi

Kanadalı Alamos Gold şirketinin Kaz Dağları'ndaki maden faaliyetlerini durdurması için Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner tarafından Kanada Başbakanı'na yazılan mektuba cevap geldi.08-08-2019 10:23

Dünya Kardeş Şehirler Turizm Birliği Genel Sekreteri Hüseyin Baraner, söz konusu maden şirketi hakkında Kanada Başbakanı Justin Trudeau’ya maden faaliyetlerinin durdurulması adına geçtiğimiz haftalarda bir mektup göndermişti.

TALEPLER BAKANA İLETİLDİ

Sözcü'den Mehmet Andaç'ın haberine göre; söz konusu mektuba cevap geldi. Başbakan Trudeau’nun özel kaleminin imzası bulunan cevap yazısında söz konusu durumun Kanada Uluslararası Ticaret Çeşitlendirme Bakanı James Carr’a iletildiği belirtildi.

Cevap yazısında ise şu ifadelere yer verildi:

"Sevgili Bay Baraner, Başbakan Justin Trudeau adına yazışmalarınızı üstlendiğimi belirtiyorum. Yorumlarınızın / haberleriniz dikkatli bir şekilde görüntülendiğinden emin olun. Belirttiğiniz sorun James Carr’ın (Uluslararası Ticaret Çeşitlendirme Bakanı) portföyünde olan bir konu. Bu maili Bakan Carr’a iletiyorum. Yazıp zaman ayırdığınız için teşekkürler."