Kayyumlar, Kadın ve Aile Müdürlüğü'ne erkek yönetici atıyor

Van’ın Muradiye Belediyesi’ne atanan kayyum, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'ne İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bünyamin Polat'ı atadı.05-01-2021 10:12

HDP yönetimindeki belediyelere atanan kayyumların kadınlara yönelik hizmet ve politikalar için kurulmuş birim ve müdürlüklere müdahaleleri devam ediyor. 

Bugüne kadar çok sayıda kadın müdürlüğünü kapatarak, işlevsiz hale getiren kayyumlar, aynı zamanda buralarda çalışan kadınları da farklı alanlarda görevlendirdi.

Bunun yanı sıra kimi belediyelerde kadın birimleri ya erkeklerin başında olduğu müdürlüklere bağlandı ya da yönetime bir erkek memur görevlendirildi.

KADIN MÜDÜRLÜĞÜ'NE ERKEKLER ATANIYOR...

Bunun en son örnekleri ise, kayyum yönetimindeki Hakkari ve Van'ın Muradiye Belediyesi oldu. Hakkari Belediyesi kayyumu, bir süre önce Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olan Ayhan Tunç'u Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nde görevlendirdi.

Muradiye Belediyesi kayyumu da, kimi belediye memurlarından oluşan kişilerle yaptığı 2020 yılının "Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı'nda", Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün başına İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Bünyamin Polat'ı getirdi.