Kayyum atanan belediyede AKP'li başkanın 2 çocuğuna işe gitmeden maaş

Kayapınar Belediyesi’nde işe gitmedikleri için işten çıkarılan AKP'li İlçe Başkanı Servet Can’ın iki çocuğunun, kayyum tarafından yeniden işe alınıp maaşa bağlandığı ortaya çıktı.14-12-2019 12:48

Diyarbakır'da İçişleri Bakanlığı’nın görevden aldığı Kayapınar Belediyesi Eş Başkanı Keziban Yılmaz döneminde, işe gitmedikleri için işlerine son verilen AKP Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can’ın oğulları Cihat ve Osman Can, atanan kayyum Ünal Koç tarafından yeniden işe alındı.

Kayapınar Belediyesi’ne Aralık 2016’da kayyum atandıktan sonra AKP Kayapınar İlçe Başkanı Servet Can’ın çocukları Ömer, Cihat ve Osman Can, 2018 yılında işe alındı. 31 Mart yerel seçimlerinin ardından seçilen yeni yönetim, işe gitmedikleri halde maaş alan Cihat ve Osman Can hakkında tutanak tutup işlerine son vermişti.

KAYYUM TEKRAR İŞE ALDI, İŞE GİTMEDİKLERİ HALDE YENİDEN MAAŞ BAĞLADI

Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre, 21 Ekim’de kayyım olarak atanan ilçe Kaymakamı Ünal Koç, Cihat ve Osman Can kardeşleri yeniden işe aldı. İşe gitmedikleri öğrenilen Cihat ve Osman Can kardeşlerin maaşlarının ödendiği kaydedildi.

BAĞLAR BELEDİYESİ İDDİASI

Kayapınar Belediyesi'nde yakınlarını bankamatik memuru olarak işe yerleştirdiği belirtilen AKP İlçe Başkanı Servet Can’ın, 2018’de damadı ve yeğenlerini Kayapınar Belediyesi’ne, aile üyelerinden 6 kişiyi ise bu yıl ağustos ayında Bağlar Belediyesi’ne personel olarak işe yerleştirdiği ileri sürülmüştü.