Kaybolan zihinsel engelli kız çocuğu, 23 saat sonra darp edilmiş ve baygın halde bulundu

Tekirdağ'da zihinsel engelli kız çocuğu, kayıp başvurusu yapıldıktan 23 saat sonra darp edilmiş halde bulundu, saldırıya ilişkin 2 kişi gözaltına alındı.02-07-2020 15:39

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, zihinsel engelli olan 17 yaşındaki M.K. için kayıp başvurusu yapıldıktan 23 saat sonra ağaçlık alanda darp edilmiş halde, baygın olarak bulundu. Kız çocuğunu bisiklete bindirip, ormanlık alana götürdüğü güvenlik kamerası kayıtlarında belirlenen 23 yaşındaki Hüseyin F. ile babası Mustafa F., gözaltına alındı. Hüseyin F.'nin 15 ayrı suçtan sabıka kaydı bulunduğu öğrenildi.

Marmara Ereğlisi ilçesinin Dereağzı Mahallesi'nde meydana gelen olayda, zihinsel engelli M.K., gece yarısına kadar eve gelmeyince, aile polise kayıp başvurusunda bulundu.

Başvuru üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameraları incelemelerinden M.K.'nin, bir kişinin kullandığı 3 tekerlekli elektrikli bisiklete bindiğini belirledi. Kısa süre sonra bisikleti kullanan kişinin Hüseyin F. olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polisin ulaştığı bisikletin sahibi, bisikleti komşusu Mustafa F.'ye verdiğini söyledi.

Gözaltına alınan Mustafa F., ifadesinde, bisikleti en son oğlu Hüseyin F.'nin kullandığını, daha sonra da İstanbul'a gittiğini söyledi. 

DARP EDİLMİŞ HALDE BAYGIN BULUNDU

Arama çalışmalarına devam eden ekipler, M.K.'yi kaybolduktan 23 saat sonra evine 4 kilometre mesafedeki ormanlık alanda baygın olarak buldu. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği kız çocuğunun vücudunda, yüzünde ve bacaklarında darp izleri olduğu belirlendi. Bunun üzerine M.K., ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

15 AYRI SUÇTAN KAYDI VARMIŞ

Gözaltına alınan Hüseyin F.'nin ise 15 ayrı suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Sorguları tamamlanan Hüseyin F. ile baba Mustafa F., adliyeye çıkarıldı. Bu arada şüphelilerin barodan avukat talebinde bulunduğu ancak avukatların talebi kabul etmediği belirtildi.