Kars’ta HDP reklam panolarına ırkçı saldırı düzenlendi

Kars’ta HDP Belediye Eş Başkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın afişlerinin bulunduğu reklam panolarına ırkçı saldırı düzenlendi.09-03-2019 16:52

Kars’ta dün gece HDP Belediye Eş Başkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca’nın afişlerinin bulunduğu reklam panolarına kimliği belirsiz kişilerce ırkçı saldırı düzenlendi.

Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan HDP’nin reklam panolarında bulunan afişlere, ‘ay yıldız, B.K, 3 hilal’ yazılamaları yapılırken diğer siyasi partilerin panolarına dokunulmadığı görüldü.

Saldırıya ilişkin suç duyurusunda bulunan HDP Kars İl Başkanlığı’nın açıklamasında, saldırının Kars’ta barış ve huzur ortamının bozulmasına yönelik olduğu ifade edildi. Açıklamada, “HDP olarak herkesin bir arada eşit ve özgür bir ortamda kardeşçe yaşaması çabasındayız. Her partinin bu şehirde seçim çalışması yapma hakkı vardır. Hiç kimsenin de bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Bu tarz dışlayıcı ırkçı ötekileştirici saldırıda bulunanların kardeşlik ve huzur ortamının bozma çabalarının boşa çıkacağını da biliyoruz. Saldırıyı gerçekleştiren kişilerin ve arkasındaki güçlerin amaçlarına ulaşmasına izin vermeyeceğimiz gibi yargı önünde gerekli cezaları almaları için de bu işin takipçisi olacağımızın da kamuoyunca bilinmesini isteriz” denildi.