Karantinayı ihlal eden belediye başkanı yakalanmamak için ölü taklidi yaptı

Öte yandan, Belediye Başkanı Torres, daha önce yerli halk tarafından virüsü ciddiye almamakla ve bölgede yeterince güvenlik önlemi almamakla suçlanmıştı.21-05-2020 16:37

Peru'da karantinayı ihlal eden bir belediye başkanı, yakalanınca gözaltına alınmamak için tabuta girerek ölü taklidi yaptı.

Peru'da Castrovirreyna eyaletine bağlı Tantara ilçesinin Belediye Başkanı Jamie Rolando Urbina Torres, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında alınan karantina tedbirini ihlal etti.

Belediye Başkanı Torres ve beraberindekiler polise yakalanınca gözaltına alınmamak için maske takarak açık haldeki tabutların içine girdi. Grup, polisten kaçabilmek için ölü taklidi yaparken polis ise grubu gözaltına almadan önce fotoğraflarını çekti.

Polis, Belediye Başkanı Torres'in sokağa çıkma yasağını ve sosyal mesafe kuralını çiğnediğini belirterek yakalandığında sarhoş olduğu iddia edildi

VİRÜSÜ CİDDİYE ALMAMAKLA SUÇLANIYORDU

Öte yandan, Belediye Başkanı Torres, daha önce yerli halk tarafından virüsü ciddiye almamakla ve bölgede yeterince güvenlik önlemi almamakla suçlanmıştı.

66 gün önce karantina ilan edilen Peru'da şu ana kadar koronavirüs nedeniyle 3 bin 24 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken, toplam 104 bin 20 vaka tespit edildiği belirtildi. Ülkede 715 bin 423 Covid-19 testi yapıldığı aktarıldı.