Karantinaya girmesi gereken AKP’li belediye başkanı etkinlik etkinlik geziyor!

Temaslı olması sebebiyle karantinaya girmesi gereken AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in birçok etkinliğe katıldığı ortaya çıktı.02-12-2020 09:21

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) testi pozitif çıkan 6 kişiyle temaslı olduğu için karantinada olması gereken AKP'li Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in, cenazeden açılışa birçok etkinliğe katıldığı ortaya çıktı.

Cumartesi günü Samsun’a giden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u karşılayan ve gün boyu birlikte olan protokol üyelerinden 6’sının koronavirüs testleri pozitif çıkmış, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da pazar günü kentte yapacağı ziyareti risk nedeniyle iptal etmişti.

AKP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in, koronavirüs testi pozitif çıkan protokol üyeleriyle gün boyu birlikte olmasına ve bulaş riski bulunmasına rağmen kendisini karantinaya almadığı ortaya çıktı. Bulaş riski taşıyan Demir’in onlarca kişinin bulunduğu programlara katılması dikkat çekti.

İKİ CENAZEYE GİTTİ, TEMEL ATTI, FİDAN DAĞITTI

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, bulaş riski taşıyan vatandaşların 14 gün karantinaya alınmasına rağmen Belediye Başkanı Mustafa Demir, 3 gün süren sessizliğine bugün son verdi. Sabah belediye binasına giden Demir, ardından Atlı Sporlar Tesislerine giderek atları sevdi. Daha sonra SASKİ personeli Mustafa Turan’ın cenaze törenine katıldı.

Tekrar makamına geri dönen Demir, hayatını kaybeden askerin ailesiyle görüştü. Bir süre sonra da Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı (DOKAP) ile birlikte üreticilere 37 bin 800 adet meyve fidanı dağıtım törenine katıldı. Alo 153 Kent Yönetim Merkezi projesinin temel atma törenini gerçekleştiren Demir, daha sonra iş insanı Haluk Irmak’ın cenaze töreninde bulundu.

Bazı yurttaşlar ise gün boyu yüzlerce kişiyle bir arada olan Demir’e tepki gösterdi.