Karanlık fotoğraf: Çakıcı, Ağar, Eken ve Alan aynı karede...

Dört isim, Bodrum Yalıkavak’ta bir araya gelirken, fotoğrafı Çakıcı’nın “yakın dostu” olduğu öne sürülen Üzeyir Çakmaktaş, Twitter hesabından paylaştı. 16-10-2020 20:25

İleri Haber

Organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, emekli Korgeneral Engin Alan ve emekli Albay Korkut Eken, birlikte görüntülendi.

Dört isim, Bodrum Yalıkavak’ta bir araya gelirken, fotoğrafı Çakıcı’nın “yakın dostu” olduğu öne sürülen Üzeyir Çakmaktaş, Twitter hesabından paylaştı. 

Çakmaktaş’ın paylaşımı şöyle:

"Türk Devleti ilelebet varolsun diye her zorluk ve meşakkati gögüsleyen,zindan dahil bu uğurda en ağır bedelleri ödeyen kahramanlarımız:Alaattin Çakicı,Mehmet Ağar,Engin Alan,Korkut Eken."

AKP-MHP TAHLİYE ETMİŞTİ

Çete lideri Alaattin Çakıcı, AKP-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ittifakı tarafından 16 Nisan’da çıkarılan infaz yasasıyla tahliye edilmişti.

FAİLİ MEÇHULLERİN ‘FAİLİ’

Son dönemde AKP’ye verdiği destekle bilinen eski Doğru Yol Partili (DYP) İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın adı faili meçhul cinayetlerle anılıyor.

YİNE FAİLİ ‘MEÇHUL’…

Susurluk sanıklarından eski özel harekatçı Korkut Eken de 1990’lı yıllardaki faili meçhul cinayetlerden yargılanmış ve 19 kişiyle birlikte beraat etmişti. Bu davada, MİT Kontrterör eski Başkanı Mehmet Eymür tarafından verilen ifadede, o dönemde 54 kişilik bir ölüm listesi olduğu ve devlet birimleri ile bağlantılı kişilerin bu cinayetleri işlediği açıklanmıştı.