Karamollaoğlu'ndan Diyanet'e destek: Ayrımcı fetva 'nefret suçu' sayılamazmış!

SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Diyanet'in ayrımcı fetvasını "İslam’ın evrensel ahlaki ilkelerini bir hutbe vesilesiyle hatırlatmak asla nefret suçu olarak değerlendirilemez" diyerek savundu.27-04-2020 16:39

İleri Haber

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, kadın ve LGBTİ+ düşmanı Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'ı açıklamalarını eleştiren Ankara Barosu hakkında "halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama" suçundan re'sen soruşturma başlattı.

Yurttaşlar, ayrımcı fetva yayımlayan ve nefret suçu işleyen Diyanet İşleri'ne sosyal medyadan tepki gösterirken, Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'ndan destek geldi.

Twitter hesabından açıklama yapan Karamollaoğlu, "Dini bir vecibeyi yerine getirmek üzere aile hayatının kutsallığını, neslin muhafaza edilmesi gerektiğini ve İslam’ın evrensel ahlaki ilkelerini bir hutbe vesilesiyle hatırlatmak asla nefret suçu olarak değerlendirilemez" dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

"İslam bir bütündür ve gayesi bütün insanlığın iki cihan saadetidir. Ortaya koyduğu ilkeler, getirmiş olduğu emir ve yasaklar açık ve nettir.

Bu ilke, emir ve yasakların hatırlatılması hem dini bir vecibedir hem de tarihi bir sorumluluğu yerine getirmektir.

Dini bir vecibeyi yerine getirmek üzere aile hayatının kutsallığını, neslin muhafaza edilmesi gerektiğini ve İslam’ın evrensel ahlaki ilkelerini bir hutbe vesilesiyle hatırlatmak asla nefret suçu olarak değerlendirilemez.

Mübarek Ramazan Ayı'nı idrak ettiğimiz ve insanlık alemi olarak büyük bir badireden geçtiğimiz bu zor zamanda, böyle yersiz ve faydasız münakaşalardan uzak durulmalıdır."