Kadroya alınmayan işçiler AKP'nin kapısına dayandı

Kadroya alınmayan taşeron belediye işçileri, haksızlık yapıldığını belirterek AKP binası önünde eylem yaptı.21-02-2018 10:36

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan işçiler, kadroya alınanlar arasında isimlerini göremeyince, AKP Kocaeli İl Başkanlığı binası önünde toplandı.

Kadroya alınmayarak kendilerine haksızlık yapıldığını belirten işçiler, duruma tepki gösterdi.

Yaklaşık 150 işçi, 'İşçiyiz haklıyız, kadro hakkımız' diye slogan attı. Eylem üzerine, AKP Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan işçilerle görüştü.

Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Şemsettin Ceyhan, "Hem büyükşehir belediye başkanımızla hem de milletvekillerimizle konuyu müzakere edip Ankara'da il başkanları toplantısına gittiğimizde orada başbakanımıza ve cumhurbaşkanımıza konunun anlatılmasında aracılık edeceğimizi ifade ettik. Arkadaşlar da anlayışla karşıladılar. Küçük bir yanlış anlaşılma var. Şu anda kaç işçi var sayıyı tam bilmiyorum. Fakat bu arkadaşlarımızın hiçbirinin yarın işiyle alakalı bir sıkıntısı yok. Yani biz kadroya giremedik, işsiz mi kaldık, evimize ekmek götüremeyeceğiz gibi kardeşlerimizin bir sıkıntısı olmasın. Burada temel sıkıntımız belediyenin kadrosuna geçmemekle alakalı" şeklinde konuştu. (DHA)