Kadro mülakatında 'Lamba kaç günde bir temizlenir?' diye sordular

Kadro mülakatında "Lamba kaç günde bir temizlenir?" sorusuna tepki: "Lambadaki kasıt AKP'nin ampulüyse zemzem suyu getirsek bile temizlenmez."25-03-2018 10:02

Sivas’ta temizlik işçilerine kadro sınavı yapıldı, ‘Lambayı kaç günde bir temizlersin?' diye soruldu.

Sivas Kredi Yurtlar Kurumu'nda görevli taşeron işçiler için yapılan kadro sınavına giren temizlik görevlisine, “Bir lambayı kaç günde bir temizlersin?” sorusu yöneltildi. Temizlik işçisi, “Kirliyse hemen, yoksa 20 günde bir temizlerim” yanıtını verdi ancak cevabı kabul edilmedi. CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız konuyu TBMM'ye taşıdı ve “Lambadaki kasıt AKP'nin ampulüyse vallahi emin olun, zemzem suyu getirsek bile temizlenmez" dedi.

Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, CHP'li Akyıldız konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Adeta milletin aklıyla alay eder gibi bir soru. Sınava giren personel bu soruya ‘Kirliyse hemen, yoksa 20 günde bir' yanıtını veriyor. Mülakatı yapanlar ise ‘Bilemedin çık dışarı' diyor. Bu sorunun yanıtı ne olabilir? Şimdi, olmaz ama hani olur da yine sayın bakanlardan biri merak ederse ‘Ya, böyle bir şey var mı, doğru mudur?' diye, ben, sayın bakanlara bu konuyla ilgili detaylı bilgi vermeye hazırım.”