'Kadına yönelik şiddeti haber yapmayın'

AKP'li Cumhurbaşkanı, kadına yönelik şiddeti haberleştiren basın mensuplarını tehdit etti.07-03-2018 00:09

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kadına yönelik şiddet ve cinsel saldırıları görünür hale getirerek bir bilinç sağlamaya destek olan haberlerin çoğalmasıyla ilgili medyaya seslenerek haberlerin durdurulmasını istedi. Erdoğan, "Lütfen bu yayınlarınızı kesintiye uğratın. Yoksa bu milleti çileden çıkaracaksınız" dedi:

'BU İŞİ TELEVİZYON YAYINLARI ZIVANADAN ÇIKARDI'

Erdoğan, grup toplantısında yaptığı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü konuşmasında şunları söyledi:

"Bizim için her şeyden önce kadın bir insandır. Kadının, karşı karşıya kaldığı her türlü zulüm insanlığa karşı yapılmıştır. Bizim inancımızda insana dair mükafatlar sayıldığında daima kadın ve erkekler birlikte zikredilir. Daha sonra ortaya çıkan yanlış uygulamaları asla hakikat olarak kabul etmiyoruz.

İnşallah kadınlarla ilgili tüm ayrımcı uygulamaları ortadan kaldıracağız. Cennet annelerimizin ayaklarının altındadır. Annelerinizin ayaklarının altını öpün. Annelere ihanet edenler son zamanlarda biraz artmaya başladı. Televizyonların yayınları da bu işi zıvanadan çıkardı. Buradan medyaya sesleniyorum. Lütfen bu yayınlarınızı kesintiye uğratın. Yoksa bu milleti çileden çıkaracaksınız."