Kadın öğrenciye otobüste taciz: 'Karşımda oturma gözüm sana kayıyor'

Kocaeli'de genç bir kadın otobüste taciz edildi. Araçta bulunan kimse şahısa tepki göstermezken, otobüs şoförü ise duruma itiraz eden kadını susturmaya çalıştı.19-11-2019 18:52

İleri Haber

Kocaeli’de bir kadın öğrenci, bindiği halk otobüsünde taciz edildi. Kadın öğrencinin yanına oturmasına izin vermeyen şahıs, karşısında oturduğunda ise “Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor” dedi. Araçta bulunan kimse şahısa tepki göstermezken, otobüs şoförü ise duruma itiraz eden kadını susturmaya çalıştı.

Yaşadığı taciz olayını sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran kadın, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Kocaeli-İzmit saat 13.45’te 255 numaralı otobüste yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum. Sınavıma gitmek için otobüse bindim. Videodaki beyefendinin yan koltuğu boştu ve ben otobüse bindiğimde çantasını koyarak engelledi. Ayakta bekledim. Bir süre sonra karşısındaki koltuk boşaldı.

Ve oturdum. Beyefendi bana doğru, ‘Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın? Karşımda oturma kalk, gözüm sana kayıyor’ dedi. Şok oldum ve bana ne cüretle bunu söylediğini sordum. Ve bunları sadece giyinişimden dolayı duydum. ‘Allah bunları yasakladı. Karşımda oturma’ dedi.

Sinirlenerek yerimi değiştirdim ve ona rağmen susmayıp beni aşağılamaya devam etti. Çevresindeki kişilere beni göstererek ‘Bu kız ne kadar doğru? Gözüm ona kayıyor’ gibi cümlelerine devam etti.

Ben dayanamayıp ailem bile bana karışmazken siz nasıl karışıyorsunuz dedim. Ve bunun üzerine, ‘Ailenden de senden de hayır gelmez o zaman’ dedi. Daha sonra şoför yolda durdu. Bana, ‘Sus artık. Adam sana bir şey demedi. Yolcuları rahatsız etme. Kimse seni duymak zorunda değil” dedi.

Adam da şoför beye teşekkür etti. Otobüsün plakasını aldım ve şoförü şikâyet ettim. Fakat bu saygısız adama dair otobüse bindiği saat ve indiği yer hakkında başka bilgim olmadığı için bu yolla bulup, şikâyet etmek istiyorum. Gündüz vakti herkesin önünde sözle tacize uğradım.

Ve asla susup oturmayacağım. Hiçbir kadın böyle adamlar yüzünden korkarak yaşamak zorunda değil. Onlar kendilerinde bu hakkı buluyorlarsa bende o hadsizler ceza alana kadar bu yaşadığımın arkasındayım.”