Kadın cinayetine 'kravat' indirimi!

Bir kadını döverek öldüren sanığa duruşmalara kravatla katıldığı için mahkeme tarafından ‘iyi hal’ indirimi uygulandı.18-09-2018 07:20

Eğlence mekanında tanıştığı Elena Carnelia’yı, (41) Mart 2016’da bir otel odasında döverek öldürmekten yargılanan İbrahim Timur (23) ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 20’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık İbrahim Timur katıldı. Duruşmada son sözleri sorulan İbrahim Timur kendisinin “Beraatıma ve tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum. Bir çocuğum ve eşim var. Ailecek mağduruz” sözleriyle savundu. Mahkeme heyeti, duruşmalardaki ‘iyi halini’ iddiasıyla Timur’a verdiği müebbet hapis cezasını 25 yıl ağır hapse indirdi.

ABLASI TANIYAMAMIŞTI

Davaya ilişkin görüşünü açıklayan duruşma savcısı, otel odasında çıkan tartışma üzerine Timur’un, Carnelia’nın alın kısmına vurduğunu, boğazını sıkıp ağız ve burnunu yastıkla kapatarak nefessiz kalmasına neden olup ölümüne yol açtığını ifade etmişti.

Hürriyet’in haberine göre duruşmada tanık olarak dinlenen Elena Carnelia’nın ablası Mariana Dinu ise “Cenazeyi almak için geldiğimde kardeşimi ayağının üzerindeki doğum izine bakarak ve sağ ayağındaki ikinci tırnakta bulunan deformasyonla tanıdım” demişti.