Kadın bakanlığını kaldıran AKP'nin temsilcisi Özlem Zengin: Biz gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin Meclis'te yaptığı konuşmada, "Bu ülkede AK Parti gelene kadar 'kadın' kelimesinin adı yoktu Türkiye’de" dedi.25-06-2020 11:19

Kadın bakanlığını kaldıran AKP'nin Grup Başkanvekili Özlem Zengin, Meclis'te yaptığı konuşmada, AKP'den önce kadının adının anılmadığı iddiasında bulundu.

Meclis'te kadın cinayetlerini gündeme getiren HDP'li vekile yanıt veren AKP'li Zengin, "Bu ülkede AK Parti gelene kadar 'kadın' kelimesinin adı yoktu Türkiye’de" dedi.

"Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz?" diyen Zengin, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Bu ülkede AK Parti gelene kadar kadın kelimesinin adı yoktu Türkiye’de. Partimizin daha evvel yaptığı kadın kongresinde şunu söylemiştim. Eğer Türkçe’de kelimelerin dişisi, erili olsaydı bir kadın kelimesi olurdu. AK Parti’yi inşa eden kadınlardır. O yüzden ben, kadın, erkek arkadaşlarımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız biz yaptığımız çalışmalarda kadınların hayatını kolaylaştırmak için gayret ediyoruz.

Sosyal güvenlikten, sağlık hizmetine aile politikalarımızda önce kadın vardır. Türkiye’de cinayetler gibi problemler var mıdır? Vardır… Bunu da çözmek için uğraşıyoruz Önümüzdeki günlerde bu konuda kanunların daha işler haline gelmesi için gayet sarf ediyoruz. Şu Meclis’te ortaklaşacağız bir konu varsa kadın meselesidir. Siz kadınları bizden daha çok mu tutuyorsunuz? HDP kadınları bizden daha fazla savunacak en son partidir.”