Kadıköy'de cezaevinden çıkan erkek, evli olduğu kadını ve annesini silahla vurarak öldürdü

Kadıköy'de cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen bir erkek, evli olduğu kadını ve annesini silahla vurarak ağır yaraladı. İki kadın da tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.18-01-2020 21:09

Kadıköy'de cezaevinden yeni çıktığı öğrenilen bir erkek, her ikisi de çiçekçilik yapan annesi ile evli olduğu kadını silahla vurarak ağır yaraladı. Hastaneye kaldırılan Seyhan Yüksekova ile Zülfiye Yüksekova, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Polis, kaçan Tahsin Yüksekova'yı yakalamak için çalışma başlattı.

Olay, saat 18.00 sıralarında Cemil Topuzlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Emniyet yetkililerinden edinilen bilgiye göre, cezaevinden yeni çıkan Tahsin Yüksekova, cadde üzerinde evli olduğu Seyhan Yüksekova'nın bulunduğu dükkan önüne gelerek tartıştı.

Tahsin Yüksekova, bu sırada Seyhan Yüksekova'ya silahla birkaç el ateş etti. Seyhan Yüksekova yere yığılırken, Tahsin Yüksekova, aynı cadde üzerinde yine çiçekçilik yapan annesi Zülfiye Yüksekova'ya da ateş etti. Tahsin Yüksekova, Bostancı istikametine giden dolmuşa binerek olay yerinden uzaklaştı.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralı iki kadını ambulanslarla hastaneye kaldırdı. Ancak her iki kadın, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatlarını kaybetti. Polis çevre güvenliği alarak olay yerinde araştırma yaptı. Ekipler, Tahsin Yüksekova'yı yakalamak için operasyonlarını sürdürüyor.

CİNAYET VE KASTEN YARALAMADAN SABIKALIYMIŞ

Tahsin Yüksekova'nın cinayet, kasten yaralama, tehdit ve hakaret, ruhsatsız silah taşıma suçlarından sabıkalı olduğu ve cezaevinden yeni çıktığı öğrenildi.