Kadıköy'de Boğaziçi eylemine polis saldırısı: Çok sayıda gözaltı

Kadıköy'de Boğaziçi öğrencilerinin yapmak istediği eyleme polis saldırdı. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.01-04-2021 17:55

İstanbul Kadıköy'de AKP'li Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanmasına karşı öğrencilerinin yapmak istediği eyleme polis saldırdı. Çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

 Boğaziçi Direnişi’ne katıldıkları için tutuklu yargılanan Anıl Akyüz ve Şilan Delipalta’nın davasının duruşması öncesi, arkadaşları onlara destek olmak için Kadıköy Rıhtım’da bir araya gelmek istedi.

Öğrencilerin, ‘bundan sonrası hepimizde’ diyerek yaptıkları çağrının ardından Kadıköy Kaymakamlığı ilçedeki tüm toplantı ve gösteri yürüyüşlerini, salgın önlemlerini bahane göstererek yasakladı.

Eylem saati öncesi iskele meydanı ve Kadıköy ‘ün ara sokakları polis tarafından ablukaya alındı. Kadıköy’de bir araya gelen öğrencilere polis biber gazı ve plastik mermi ile saldırdı

KADIKÖY'DEKİ GÖZALTILAR İÇİN AÇIKLAMA 

Polis saldırısının ardından Türkiye İşçi Partisi (TİP) il binasında bir basın açıklaması düzenleyen öğrenciler, polisin saldırısına tepki göstererek taleplerini yineledi.