Kabine değişikliği iddiaları konuşulurken... Saray'dan bakanlıklara dikkat çeken talimat!

AKP’nin geçen hafta gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi ardından kabine değişikliği yapılacağına ilişkin iddialar kulislerde gündem olmayı sürdürüyor.31-03-2021 15:51

Saray kabinesinde değişiklik olacağı yönünde kulislerde beklentiler sürerken, Cumhurbaşkanlığı’ndan bakanlıklara dikkat çeken bir talimat verildi. Talimatta bakanlıklara, bünyelerinde yeni bir atama ve herhangi bir karara imza atmamaları iletildi.

AKP’nin geçen hafta gerçekleştirilen 7. Olağan Kongresi ardından kabine değişikliği yapılacağına ilişkin iddialar kulislerde gündem olmayı sürdürüyor.

Odatv’de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığından; Bakanlıklara, bünyelerinde yeni bir atama ve herhangi bir karara imza atmama talimatı iletildi.

AKP kongresinin hemen öncesinde konuşan AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Kabine değişikliği olacak mı?" sorusuna "Cumhurbaşkanı yeni bir düzenlemeye gidecektir. Önümüzdeki günlerde bunu göreceğiz" cevabını vermişti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik ise, kabine değişikliği yapılacağı iddialarına dair yaptığı açıklamasında, “Cumhurbaşkanımızın takdirinde bir konu. Var ya da yok demek, şu tarihte olacak demem gibi bir şey söz konusu değil ama siz de bilirsiniz. Bu durumlarda bütün tahminler boşa çıkar. Tamamen Cumhurbaşkanının takdirindedir” demişti.