İzmir’de sahte içkiden yaşamını yitirenlerin sayısı 15’e yükseldi

İzmir’de sahte içki tüketmeleri sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 15’e yükseldi. Zehirlenen birçok kişinin hastanedeki tedavisi ise devam ediyor.12-10-2020 13:06

İzmir’de, sahte içki tükettikleri için hayatını kaybedenlerin sayısı 15’e yükseldi. Hastaneye kaldırılan çok sayıda kişinin tedavisi ise sürüyor.

İzmir’in çeşitli ilçelerinde sahte içki içtikleri iddia edilen çok sayıda kişi, mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle rahatsızlanarak hastanelere kaldırılmıştı. Her geçen gün sahte içkiden hayatını kaybedenlerin sayısı artarken, Urla ve Ödemiş ilçelerinde 4 kişi daha sahte içkiden hayatını kaybetti.

1 HAFTADA 21 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Urla’da sahte alkol tükettiği iddia edilen 46 yaşındaki Hakan Ulukaya, rahatsızlanarak Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Buradan Manisa’ya sevk edilen Ulukaya, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Ödemiş ilçesinde ise mide bulantısı ve görme kaybı şikayetleriyle Ödemiş Devlet Hastanesi'ne başvuran 6 kişinin, yapılan tahliller sonucunda sahte içki tükettikleri ortaya çıktı. Sahte içki tüketenlerden Mehmet Görgülüer ve Engin Dokuyucu vefat etti. Kuzen oldukları öğrenilen Görgülüer ve Dokuyucu’nun cenazeleri bugün toprağa verilecek. Ödemiş Devlet Hastanesi'nde sahte içki nedeniyle tedavi görenlerden bir kişi de tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin cenazeleri, otopsi yapılmak üzere İzmir Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Hastaneye kaldırılan çok sayıda kişinin tedavisine devam edilirken, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın ise genişletildiği öğrenildi.

Son bir haftada 21 kişi alkol zehirlenmesi nedeniyle hayatını kaybetti.