İzmir’de sahte alkolden ölenlerin sayısı 24’e yükseldi

İzmir’de sahte alkol zehirlenmesinden bir kişinin daha hayatını kaybetmesi üzerine ölenlerin sayısı 24’e yükseldi.17-10-2020 17:59

İzmir’de sahte alkol zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan bir kişi daha hayatını kaybetti. İzmir’de  sahte alkol sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 24’e çıktı. 9 Ekim'den bu yana 10 kentte hayatını kaybedenlerin sayısı 56'ya yükseldi.

Alkol fiyatlarına gelen zamların ardından vatandaşların sahte içki kullanımında artış görünüyor. Türkiye’nin birçok kentinde ölümlere yol açan sahte alkol problemi can almaya devam ediyor. Son ölüm haberi İzmir’den geldi.
İzmir’in Karabağlar ilçesinde sahte alkol zehirlenmesi şüphesiyle özel hastaneye kaldırılan 53 yaşındaki Şenol Yarar, yoğun bakıma alındı.
Yoğun bakımda yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Yarar hayatını kaybetti. Şenol Yarar'ın cenazesi, otopsi yapılması için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
Şehirde 9 Ekim’den bu yana sahte alkol nedeniyle öldüğü düşünülen kişilerin sayısı 24’e yükseldi.

 Kırıkkale, İzmir, Mersin, İstanbul, Muğla, Aydın, Trabzon, Zonguldak, Tekirdağ ve Kırklareli olmak üzere 10 kentte hayatını kaybedenlerin toplam sayısı ise 56’ya çıktı.