İzmir'de ormanlık alanda bir kadına ait kafatası bulundu

Kemiklerin bulunduğu noktada geniş çaplı bir inceleme yapılırken, bulunan kemik parçalarının kafatası ve kaburga olduğu öğrenildi.26-03-2021 09:24

Fotoğraf: Emre Orman / csgorselarsiv.org

İzmir'in Bornova ilçesindeki ormanlık alanda, yapılan ilk incelemede bir kadına ait olabileceği değerlendirilen kemik parçaları bulundu. Bulunan kemik parçalarının kafatası ve kaburga olduğu öğrenilirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Bornova'ya bağlı Çamlıkule Mahallesi Şahin Tepesi mevkiinde, bir kişi ormanlık alanda kemik parçalarının olduğunu fark etti. Durumun bildirilmesi üzerine harekete geçen polis, kemik parçalarının bulunduğu noktaya şerit çekti. İddiaya göre, yapılan ilk incelemede kemik parçalarının bir kadına ait olabileceği değerlendirildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şubesi ekipleri, kemiklerin bulunduğu noktada geniş çaplı bir inceleme yaptı. Bulunan kemik parçalarının kafatası ve kaburga olduğu öğrenilirken, savcının incelemesinin ardından kemik parçaları İzmir Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Olayla ilgili başlatılan geniş çaplı soruşturma kapsamında, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin çalışmaları sürüyor. (DHA)