İzmir'de orman yangını: 2 gözaltı

Seferihisar'da çıkan orman yangınında 50 hektarlık arazi zarar görürken, 2 şüpheli gözaltına alındı.08-07-2019 00:08

İzmir - Seferihisar'daki Kavakdere Barajı yakınlarında bulunan ormanlıkta henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları gören çevredekiler, orman ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye orman ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler, alevleri söndürmek için 11 helikopter, 10 dozer ve 54 arazöz ile karadan ve havadan çalışma başlattı.

50 HEKTARLIK ARAZİ HASAR GÖRDÜ

Yangının çevrilmiş durumda olduğunu bildiren yetkililer, alanda yayılma ve genişlemesiyle birlikte rüzgarın da durduğunu ancak henüz tam olarak kontrol altına alınamadığını belirtti. Yetkililer, yangında özel ve devlet ormanı olmak üzere 50 hektarlık arazinin hasar gördüğünü ifade etti.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Alınan bilgiye göre, yangın, Seferihisar ilçesi Kavakdere Barajı'nın üst kısmında bulunan ormanlık alanda piknik yapan bazı kişilerin yaktığı mangal ateşinden çıktı. Seferihisar Jandarma Ekipleri yangının çıkmasının ardından bölgede geniş çaplı araştırmada bulundu. Kavakdere Barajı kenarında piknik yapan ve mangal yaktıkları tespit edilen K.A. (28) ile M.K. (34) gözaltına aldı.

Seferihisar Jandarma Karakolu'na götürülen şüphelilerin işlemleri sürüyor.