İzmir'de iş cinayeti: Bir işçi hayatını kaybetti, patron örtbas çabasında!

Dün İzmir Işıkkent Dökümcüler Sitesi'nde bulunan Işıkçelik Demir Döküm Fabrikasında döküm kazanının patlaması sonucu işçi fatih yıldız yaşamını yitirdi. Bir işçi ağır olmak üzere 6 işçi yaralandı.13-08-2016 19:16
İlerihaber

Dün İzmir Işıkkent Dökümcüler Sitesi'nde bulunan Işık Çelik Demir Döküm Fabrikası'nda döküm kazanının patlaması sonucu işçi fatih yıldız yaşamını yitirdi. Bir işçi ağır olmak üzere 6 işçi yaralandı.

 Fabrika sahibi Mehmet Gökoğlan'ın kaza hakkında konuşmamaları ve ölen işçinin cenazesine gitmemeleri için işçileri tehdit ettiği öğrenildi. İşçilerin ifadeleri iş cinayetine sebep olan döküm kazanının şiddetli patlamasının doğal olmadığı, şirketin madenlerde dinamit patlatmak için kullanılan boruların geri dönüşümü için eritildiği sırada olduğu ve bu boruların içerisinde dinamit unutulmuş olabileceği yönünde.

SAVCI FABRİKANIN KAPALI OLDUĞU GÜN GELDİ

İzmir AKP milletvekillerinin sıklıkla ziyaret ettiği fabrikadaki işçiler kazanın örtbas edilmesinden tedirgin olduklarını, savcının fabrikanın kapalı olduğu cumartesi günü geldiği ve kazanın yaşandığı alanın alelacele temizlendiğini söylediler.