İzmir’de ırkçı gruplar Suriyelilere saldırıyor!

Batuhan Barlak’ın Suriyeli bir kişi tarafından öldürülmesinin ardından ırkçı gruplar İzmir’de Suriyelilere saldırmaya başladı. Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Barış Yapı Sitesi’ne giden ırkçı bir grup evleri yaktı ve taşladı.01-10-2021 10:42

İzmir'in Torbalı ilçesinde, 29 Eylül gece saatlerinde Batuhan Barlak'ın (17) Suriye uyruklu M.A. tarafından öldürülmesinin ardından ırkçı bir grup Suriyelilerin evlerine saldırmaya başladı.

İddiaya göre, ırkçı bir grup olayın yaşandığı ve Suriyelilerin yoğun olarak yaşadığı Barış Yapı Sitesi'ne geldi. Çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu gruplar, Suriyelilere ait bir evi yaktı ve bazı evlere taşla saldırdı. Suriyelilerin genellikle hurda toplamak için kullandıkları araçlar da yakıldı.

BÖLGENİN KONTROL ALTINA ALINDIĞI SÖYLENDİ

İhbar üzerine bölgeye yerine sevk edilen itfaiye ekipleri, sitede ateşe verilen bazı yerleri ve evleri söndürdü. Olay yerine gelen polis ekipleri grubu dağıtırken, bölgede olayların kontrol altına alındığı belirtildi. Polis ekipleri bölgede geniş güvenlik önlemi alıp, olayın yaşandığı site ve çevresinde bekleyişini sürdürüyor.