İzmir'de iki çocuğuna cinsel istismardan yargılanan erkek kendisini pişkince savundu

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde iki çocuğuna cinsel istismardan yargılanan K.K., 36 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. K.K. pişkince yaptığı savunmasında, "Benim sevme şeklim böyle" dedi.01-11-2019 16:03

Karşıyaka'da 15 yaşındaki ikiz kızları E.K. ve S.K.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan K.K. (46), 36 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Savunmasında, "Benim sevme şeklim böyle" diyen sanığa, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen, "Bu nasıl sevmek?" diyerek tepki gösterdi.

2017 yılında yaşanan istismar olayında, bir belediyede memur olarak çalışan K.K. iddiaya göre, 15 yaşındaki ikiz kızları E.K. ve S.K.'ye farklı tarihlerde cinsel istismarda bulundu. Çocuklar durumu annelerine anlattı. Anne C.K. de evli olduğu erkekten boşanmaya karar verip şikayetçi oldu. Gözaltına alınan baba suçlamaları kabul etmeyerek, çocuklarını sevme şeklinin farklı olduğunu ileri sürdü. Tutuklanan K.K. hakkında "öz çocuklarına cinsel istismarda bulunmak" suçundan dava açıldı.

‘BENİM SEVME ŞEKLİM FARKLIDIR’

İzmir Karşıyaka 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan yargılamanın, son savunmasında da suçlamaları kabul etmezken anne C.K., kızının bir gün babasının kendisini istismar ettiğini anlatması üzerine durumu eşine sorduğunu, "O beni tahrik etti" yanıtını aldığını, bunun üzerine eşinden boşanmaya karar verdiğini söyledi. Kızlardan E.K. de olay nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu belirterek, Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 27 gün tedavi gördüğünü dile getirdi.

Bakanlık avukatı Özen, sanığın ifadesinin kabul edilebilir bir durum olmadığını vurgulayarak, "Sanığın, bunu sıradanlaştırması kabul edilemez. Sanığa indirim yapılmadan ceza verilmesini istiyoruz. Bu nasıl sevmek?" dedi.

Son sözünde K.K., eşinin iftira attığını öne sürüp, beraatini ve tahliyesini istedi. Sanık, S.K.'ye yönelik eyleminden dolayı 20 yıl, diğer kızı E.K.'ye yönelik eyleminden ötürü de 16 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, cezada, babanın duruşmalarda pişmanlık göstermemesi nedeniyle indirim uygulanmadı.