İzmir depreminde gökdelen inşaatından düşen bir işçi hayatını kaybetti

Depremde gökdelen inşaatından düşen bir işçi hayatını kaybederken, inşaattan kopan çelik parçaları da araçların üzerine düştü.31-10-2020 13:31

İzmir'de dün meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem Bayraklı'da inşa edilen 151 metre yüksekliğindeki gökdeleni de sarstı. Gökdelenin en üst noktasında çalışan bir işçi düşerek hayatını kaybetti. İnşaattan kopan çelik bloklar onlarca metreden araçların üzerine çakıldı.

Depremde İzmir'in en ağır hasar alan Bayraklı ilçesindeki Biva Tower projesinin inşaatı da dün meydana gelen depremden etkilendi. Sözcü'den Gökmen Ulu'nun haberine göre, Mansuroğlu Mahallesi, 286. Sokak ile İslam Kerimov Caddesi'nin kesiştiği noktada bulunan 151 metre yüksekliğindeki Biva Tower’ın 21’inci katında çalışan bir inşaat işçisi yaşamını yitirirken, kopan çelik parçaları araçların üzerine düştü.

DEPREM TOPLANMA ALANI KAPATILAN BÖLGENİN İÇİNDE KALDI!

Avrupa’nın en yüksek yapısal çelik binası olarak lanse edilen Biva Tower projesinin çevresi güvenlik nedeniyle yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Gökdelenin hemen yanındaki, deprem toplanma alanı da erişimi engellenen bölgenin içinde kaldı.

Biva Tower, 2 bin 522 metrekare arazi üzerinde yükseliyor. İlk 2 katı ticari alan, 4 katı otopark ve 2 katı da sosyal tesis olacak kulede 25 rezidans katı bulunacaktı.