İYİ Parti'den Akşener açıklaması

İYİ Parti Grup Başkanı Andican, Akşener'in istifa ettiği iddialarına ilişkin konuştu.26-07-2018 10:33

İYİ Parti Grup Başkanı Ahat Andican, partisindeki olağanüstü kongre sürecini değerlendirdi. Andican Genel Başkan Meral Akşener'in istifa ettiği iddialarını yalanladı. 

Habertürk TV'de konuşan Andican'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

AKŞENER'İN ADAYLIĞI

İkna edileceği şeklinde genel inanç var. Aday olmayacağım demek, aday gösterilmeyeceğim anlamına gelmiyor. Tüzüğümüz buna uygun. Akşener'e herhangi bir alternatif gündeme gelmemiştir. Onun başkan olmasına yönelik geniş bir konsensusla alınmış bir karar vardır. 

72 SAAT TARTIŞMASI

Biraz yalnız kalmasına saygı duyduğum için herhangi bir temasımız olmadı. Bu 72 saat Sayın Akşener'den kaynaklanmıyor. 

AKŞENER'İN KURULTAY ÇAĞRISI

Meral Akşener, Türk siyasetinde hiç görülmemiş bir siyasetçi. Bir parti sıfırdan yola çıkıyorsunuz, bloklaşmanın olduğu bir Türkiye'de Meclis'e grup sokabilecek kadar 5 milyon kadar oy alabilecek bir parti haline geliyorsunuz. Buna rağmen, bu sonuçları koyduğum çıtaya yaklaşmadı diyerek partinin önünü açmak istiyorum. Böyle bir şey ilk defa görüldü.

İSTİFA ETTİ Mİ?

Sayın Meral Akşener istifa etmemiştir. Söylentiler asılsızdır. Sadece seçim sonuçları beklentileri karşılamadığı için seçim kararı alınmıştır. 

AKŞENER İKNA EDİLEMEZSE

Rahmetli Demirel'in "doğmamış çocuğa don biçmeyin" şeklinde bir sözü vardır. Partide alternatif arayışı yoktur. Bugüne kadar olmadı. Alternatifsiz Akşener'in liderliğinin devam ettirilmesi partinin ortak kararıdır.