İYİ Parti İlçe Başkanı'nın kardeşi de öldürüldü!

Oy kullanma işlemi sırasında Erzurum'da meydana gelen silahlı saldırıda hayatını kaybeden İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz'ın kardeşi de vurularak öldürüldü.25-06-2018 13:28

Erzurum'un Karaçoban ilçesinde, kan davası nedeniyle iki ailenin fertleri arasında dün çıkan silahlı çatışmada ölen İYİ Parti Karaçoban İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz'ın kardeşi Savaş Durmaz, ağabeyinin cenazesini Adli Tıp Kurumu'ndan almak üzere İstanbul'dan yola çıktı.

Erzurum'a gitmek üzere yolda olan Durmaz, Erzincan'daki dinlenme tesisine geldiği sırada silahla vurularak, öldürüldü. Olayda F.Y. isimli bir kişi de ağır yaralandı. Olayın faili olduğu belirtilen Y.Y. ise silahıyla birlikte jandarma tarafından yakalandı.

Dün yaşanan olayda İYİ Parti İlçe Başkanı Mehmet Sıddık Durmaz ile Yazan Ailesi'nden Agit Yazan hayatını kaybetmiş, Ömer Yazan, Fetullah Yazan ve Mehmet Yazan da yaralanmıştı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Erzincan Valiliği’nden yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı ifade edilerek şunlar kaydedildi:

"25 Haziran 2018 tarihinde saat 07:45 sularında Erzincan’ın Refahiye ilçesi Erzurum-Sivas karayolu üzerinde bulunan bir Dinlenme tesisinde meydana gelen silahlı saldırı olayında S.D. isimli bir şahıs hayatını kaybetmiş, F.Y. isimli bir şahıs ise yaralanmıştır. Yaralı F.Y. isimli şahıs Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilerek, tedavi altına alınmıştır. 

Olayın faili Y.Y. isimli bir şahıs silahıyla birlikte Jandarma tarafından yakalanmıştır. 

Yaşanan olayın dün Erzurum’un Karaçoban ilçesi Kopal Mahallesinde kan davası nedeniyle meydana gelen ve iki aileden birer kişinin hayatını kaybettiği, 3 kişinin ise yaralandığı olayın devamı niteliğinde olduğu değerlendirilmekte olup olayla ilgili adli soruşturma başlatılmıştır. “